Kategoriler
En Yeni
Popüler

C ‘de Derleyici Tasarımı Projesi

Bilgisayar Mühendisliği bölümünden aldığım Programlama Dilleri dersinde dönem projesi olarak basit seviyede bir derleyici yazmamız isteniyor.

İlk başta bu derleyicinin Haskell programlama dilinde yazılması istenilmişti. Fakat hem derleyici tasarımına hem de Haskell diline uzak olmamız işleri zorlaştırdığı için yeni dil olarak C seçildi. Dönem sonuna kadar kuralları kendimizin belirlediği bir dilin derleyicisini tasarlayıp kodlamamız gerekiyor. Konunun teorik olarak incelemelerini yaptım. Herşey güzel fakat iş pratiğe dökmeye geldiğinde çok farklı kaynaklar, çok farklı metotlar var ve kısıtlı bir zamanım söz konusu. Sonuç olarak altından kalkabilecek miyim şu an için pek bir fikrim yok. Endüstri Mühendisliğinden aldığım derslerin ağırlığına bağlı olarak bu projeye ayıracağım zamanla ilişkili her şey. Eğer derleyiciyi bitirip proleji hazır hale getirebilirsem burada sizlerle de paylaşacağım.

[button link=”http://www.msalihkarakasli.com/projeler/c-dilinde-derleyici-tasarim-projesi-tamamlandi”] TAMAMLANAN PROJEYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ![/button]

Discussion — 3s Cevap

 • halil_agam 03 Aralık 2012 üzerinde 11:52

  sonuç nedir dostum?

  Reply
  • MSalihKarakasli halil_agam 03 Aralık 2012 üzerinde 12:08

   Sonuç burada!

   Reply
 • halil dönmez 05 Mart 2013 üzerinde 19:31

  sonuç güzel dostum ellerine sağlık. varsayımlar üzerinden beceremedim. birkaç deneme yaptım fakat anlayamadığım noktalar var. örnek bir kod.txt paylaşabilir misin?güzellik yaparsan sevinirim :)) kolay gelsin.

  Reply

Bir Cevap Yazın